Jep. Silloin kun vastassa on 50 mm leveä kärry ja itselläsi on 25 mm leveät ukkelit.MakeH kirjoitti:rankkaudutaanko normaalien skirmish sääntöjen mukaan neljän leveiksi?
: P
GW:n ultramarinensiniset helikopterit partioivat koko yön valonheittimien ja kutosedikkahakuisten ohjusten kanssa. Aseistetut partiot tekevät lisäksi kotietsintöjä kohteisiin, joissa on syytä epäillä vanhentuneilla säännöillä pelaamista. Tämä ei ole leikin asia.Lord Mikke kirjoitti:Yksi perätön kysymys tähän väliin: Jos pelaan peliä juuri sinä yönä kun edikkavaihtuu, niin koska kirja tulee HETI viralliseksi, niin vaihdammeko ruleseja kesken pelin?
Niin, minullakin on vähän pitkä päivä. Ymmärrän stressisi.Dolmot kirjoitti:GW:n ultramarinensiniset helikopterit partioivat koko yön valonheittimien ja kutosedikkahakuisten ohjusten kanssa. Aseistetut partiot tekevät lisäksi kotietsintöjä kohteisiin, joissa on syytä epäillä vanhentuneilla säännöillä pelaamista. Tämä ei ole leikin asia.Lord Mikke kirjoitti:Yksi perätön kysymys tähän väliin: Jos pelaan peliä juuri sinä yönä kun edikkavaihtuu, niin koska kirja tulee HETI viralliseksi, niin vaihdammeko ruleseja kesken pelin?
Jos et sitä tietoa tältä foorumilta onnistunut löytämään (on taidettu postata tänne ainakin kolmesti), niin eiköhän tuo tieto malta sääntökirjan ostoa odottamaan.Varkku kirjoitti:Mites tuo kahdenkäden lattarautojen sääntö on oikein muuttunut? En ole vielä nähnyt uutta ohjekirjaa ja olis kiva tietää. :)
Eikun silloin julistetaan 7 edition.Niinkuin uusivuosi.Flazh Git kirjoitti:Tuleekos se jo silloin myyntiin, vai menettekö vain aamua varten jonottamaan GW:n ovelle?Rautamaha kirjoitti:Enää 5 tuntia ja jtn 40 minuuttia.Eli klo:23.00 uusi edition tulee.Olkaa valmiina
Eh, ei tää uusikirja niitä rottasikailuja tapa. Kaavakuvassa näytetään vielä että jos ratling gun pysyy hengissä tarpeeksi kauan niin se on vielä munattomampi laite. Rottapelaajilta vaaditaan vain pientä teknistä taitoa. Meinaan pistää vuorolla 1. vihollisen ampujat veriseksi mössöksi. Ei muuten ole temppu eikä mikään.Lord Mikke kirjoitti:Jes. 8 tuntia deadlineen. Sitten heitetään hyvästit rottasikailuille.
Kyllä. Brettien armeijakirjassa lukee, että bretit saavat rivibonuksen kolmen riveistä. Petokirjassa taasen ei lue, että pedot saisivat rivibonuksen neljän riveistä.Rinkeli kirjoitti:Brettien lancet saavat vielä rank-bonuksen 3:n riveistä?