"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

Host of Pain - 2250 WoC

Mikäli haluat palautetta ja kehitysideoita suunnitteilla olevaan armeijaasi, kirjoita listasi tänne. Voit myös antaa palautetta omista kokemuksistasi muille.
Avatar
GobbladasSquig
Viestit: 1593
Liittynyt: Ti 02.03.2004 13:46
Paikkakunta: Umeå

Host of Pain - 2250 WoC

Viesti Kirjoittaja GobbladasSquig »

Daemon prince @ 515pts
Lvl 4 (lore of death)
Diabolic Splendour, Bloodcurdling roar

Chaos sorcerer of Slaanesh @ 175pts
Lvl 2
Power Familiar, Dispel Scroll

Exalted champion of Slaanesh @ 190pts
Shield, BSB
Warrior Familiar, Book of Secrets (lore of shadow)
-------------------------------------
15 marauders of Slaanesh @ 89pts
Flails
Musicians

14 marauders of Slaanesh @ 84pts
Shields
Musicians

5 marauder horsemen of Slaanesh @ 96pts
Shields, throwing axes
Musicians

5 marauder horsemen of Slaanesh @ 101pts
Shields, throwing axes, spears
Musician

2x 5 warhounds @ 30pts each

12 warriors of Slaanesh @ 257pts
Shields
Full command, Warbanner
-------------------------------------
12 chosen of Slaanesh @ 313pts
Shields
Full command, Favour of the Gods, Rapturous Standard

Chariot of Slaanesh @ 130pts

Chariot of Slaanesh @ 130pts
--------------------------------------
2 Spawn @ 110pts
Tollasta tällä kertaa. Pikkasen oon nyt yrittäny tuunailla kilpailukykyisempään päin tätä rakasta listaani. Lähinnä sankarisektio on kokenut muutoksia, magiaa on optimoitu ja boostailtu pikkaisen. Ajatuksena magiavaiheella 3+2+3+2 loitsuttelu, jolla pitäisi jo vähän jotakin saada läpi. Yrityksenä olisi saada valikoima sellaiseksi että jokainen loitsu merkkaa pelillisesti, vaikka voihan se olla että yhtä pikkubolttia joutuu heittämään. Vaikkei sekään tukiyksikköön kohdistettuna ja -1 paniikkitestillä hullumpi monesti ole. Tehoa menetetään psykoimmuuneja armeijoita vastaan, mutta toimintakyky säilyy kuitenkin, toisin kuin full lore of Slaaneshilla.

Deployment buffereita pitäisi olla tarpeeksi, iskukyky on vähän siinä rajoilla, mutta priorisoimalla saadaan varmaan ihan hyvin juttuja aikaan. Chosenit ovat virallisesti "my number 1 boys", on sen verran tullut stubborn + 4+ wardia heiteltyä että alkaa maistua kohtalon johdatukselta. Sen luvun 12 kun pyöräyttää niin on muuten kovin yksikkö millä olen koskaan pelannut. Kertaakaan ei ole täysiä pisteitä näistä saatu.

Jepje, sellaista. Pistäkäähän risuja ruusuja ja random fail-kommentteja. :)
Tsekkaa uusi Cabal Ostium -blogi! http://cabal-ostium.blogspot.fi/
Avatar
Gilaelin
Peliporukkavalvoja
Viestit: 2886
Liittynyt: Su 18.04.2004 19:22
Paikkakunta: Joensuu

Re: Host of Pain - 2250 WoC

Viesti Kirjoittaja Gilaelin »

Hyvältä näyttää, mitä nyt ehkä bsb:lle ottaisin hevon. Saisit sitten kivasti pelattua choseneita 7 levyisinä.

Btw, jahka tulet taas tänne pörrömaahan haastan chosenisi ottamaan mittaa eternaleistani virallisessa Titaanien taistossa, jossa armoa ei anneta, eikä pyydetä. Nähdään sitten kummalla on kovempi muna(kori) ;).
Eyes that fire and sword have seen
And horror in the halls of stone
Look at last on meadows green
And trees and hills they long have known.
Avatar
GobbladasSquig
Viestit: 1593
Liittynyt: Ti 02.03.2004 13:46
Paikkakunta: Umeå

Re: Host of Pain - 2250 WoC

Viesti Kirjoittaja GobbladasSquig »

Challenge accepted, foolish sissy of the woods. :)

BSB:n evil tagtigsit oli heittää itseensä steed of shadowsit ja lähteä kamikazeen, se ei oikein onnistu hevon kanssa. Samaten re-rollien kombotus demoniprinssin stubbornin kanssa vaatii joskus nopeahkoa irtautumista, johon varjojen ratsu on näpsäkkä.
Tsekkaa uusi Cabal Ostium -blogi! http://cabal-ostium.blogspot.fi/
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “FB: Armeijalistat”