Laimentaminen
-
Tohtori-SyFilis
- Viestit: 1027
- Liittynyt: Ke 26.03.2003 19:43
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Kannattaa ajatella siltä kannalta että mitä maalaa... Jos maalaa sitä yhtä rivimiestä sadan muun joukossa niin voi maalata hieman paksummalla maalilla (jotta ei tarvitse käyttää turhaa aikaa siihen että maalaa monta kerrosta sitä yhtä väriä että se peittäisi), mutta jos maalaa vaikka jotain erikoisempaa kuten charruja ja eliittiyksiköitä niin sitä kannattaa maalata ohuemmilla maaleilla.
Terveisin,
Jaska
Terveisin,
Jaska
Myynnissä VC figuja ja Summer of Chaoksen Limited Edition Archaon!
Harvemminpa sitä tulee laimennettua. Maalaan pelitasoa varten + PALJON joukkoja joten ei sitä ole aikaa laimentamiseen. Tiedän ettei tule niin hienoa jälkeä kuin jos laimentaisin mutta riittää minun tarpeisiini.
https://middleagedstrategybattlegamers.home.blog/ <- Turun suunnan LOTR pelaajien blogi
-
Tohtori-SyFilis
- Viestit: 1027
- Liittynyt: Ke 26.03.2003 19:43
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Pelifiguissa laimennan hieman vähemmän kuin showcase- figuissa tai charruissa ym. Blendit sujuu kun maalia on ehkä vähän vähemmän kuin vettä, tai sitten määrät on tasan. Glazet on sitten asia erikseen, niinkuin inkit. Itse sekoittelen maaleja hillopurkkien tms. kansissa, kuulemma joku kaakeli vois olla hyvä. Ainakin bansku käyttää kaakeleita.
EDIT: meni äsken senat sakasin.
Kiitti huomautuksesta, Valtsu.
EDIT: meni äsken senat sakasin.
Viimeksi muokannut P_H, Su 18.04.2004 13:23. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
...and all the whores and politicians will look up and shout "Save us!"... and I'll look down and whisper "Miees..."
-
baretul