"Epäkelpo lomake" tyyliset virheet kirjautumisessa pitäisi olla nyt historiaa. T. ylläpito

CSM Vindicator

Miten eri armeijat poikkeavat toisistaan tyyliltään ja pelitavoiltaan. Keskustelua eri yksiköiden käytöstä tilanteiden mukaan.
Avatar
kojo
Viestit: 208
Liittynyt: Su 11.12.2005 15:41
Paikkakunta: Espoo

CSM Vindicator

Viesti Kirjoittaja kojo »

Yksinkertainen ja nopea kysymys: Onko Kaaoksien Vindicaattorille järkevää ottaa muuta kuin Daemonic Possession? Jos haluasi esim toisen aseen niin mikä olisi järkevä vai onko se?
Avatar
Vilkku92
Viestit: 283
Liittynyt: To 15.05.2008 19:53
Paikkakunta: Riistavesi, Kuopio

Re: CSM Vindicator

Viesti Kirjoittaja Vilkku92 »

Ei sille välttämättä toista asetta tarvitse, koska demolisher cannon tuhoaa mitä tahansa mikä vastaan tulee, tuurilla jo ensimmäisestä laakista, ja jos vihut alkavat käydä liian lähenteleviksi, voi aina peruuttaa pois tieltä tai auttaa muilla joukoilla.
Renessanssikuningaskunnat, ilmainen selainpeli.

Kuten kuvasta, nimestä ja allekirjoituksesta näette, olen täysi sekopää. Älkää siis ärsyttäkö minua tai heitän teitä perunaruttokirjeellä!
Avatar
The Warmaster
Viestit: 948
Liittynyt: Pe 02.02.2007 18:52
Paikkakunta: Turku

Re: CSM Vindicator

Viesti Kirjoittaja The Warmaster »

Vilkku92 kirjoitti:Ei sille välttämättä toista asetta tarvitse, koska demolisher cannon tuhoaa mitä tahansa mikä vastaan tulee, tuurilla jo ensimmäisestä laakista, ja jos vihut alkavat käydä liian lähenteleviksi, voi aina peruuttaa pois tieltä tai auttaa muilla joukoilla.
Noh, ei sen Ordnancen kanssa millään muulla ammuttaiskaan. Mutta kun se Armament Destroyed pyörähtää damage rollin tulokseksi, voi vähän vituttaa. Siispä laittaisin Vindikselle kuitenkin varmuuden vuoksi edes sen combi-boltterin.

edit. Mitä mä horisen, eihän sillä saa mitään aikaan. Joten joko parempi ase, tai sitten ei mitään. Voihan sillä kuitenkin blokata lossia ja tank shockata.
Avatar
Roizo
Viestit: 517
Liittynyt: Ke 02.10.2002 19:23
Paikkakunta: Tampere

Re: CSM Vindicator

Viesti Kirjoittaja Roizo »

Havoc launcher voisi olla ihan hyvä kakkosase. Ampuu 48" päähän ja on halpa.
"Pain is an illusion of the senses, despair is an illusion of the mind."
Anaheim
Viestit: 3284
Liittynyt: Pe 21.01.2005 10:44
Paikkakunta: Tre

Re: CSM Vindicator

Viesti Kirjoittaja Anaheim »

Roizo kirjoitti:Havoc launcher voisi olla ihan hyvä kakkosase. Ampuu 48" päähän ja on halpa.
Itsekkin havocin suuntaan kallistuisin.
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “40k: Armeijat ja yksiköt”