The_Edge kirjoitti:voisit vähän pohjustaa meille tietämättömille, että mistä oikeen on kyse :P
Ihan hieno konffi, mitä nyt oikeassa kädessä vähän valujälkeä näkyy ja Holtilla on pistoolikotelo ja panosvyöt pistoolille jota ei näy? Figulla on kivan tuima ilme ja kilpi on hieno.
Ah niin, tietystikin. :) Ehkä otsikko antaa ymmärtää enemmänkin kuin mistä on kyse. Oma moka.
Kysymyksessähän on siis Warhammer-Empiren foorumeilla alkunsa saanut projekti, jossa ihmisillä ympäri maailman on ollut puolisen vuotta aikaa (itse olen kuukauden myöhässä. :D Jos ei kolmen päivän projektia saa aikaiseksi seitsemässä kuukaudessa niin jo nyt kai on) väkertää figu, ja lähettää se edelleen. Warhammerlord_soth nimimerkkinen Eurooppalainen perheenisä tätä pyörittää, ja tarkoituksena on saada ja antaa - molemmat parhaan kykynsä mukaan. Lahjukset annetaan kanssa ringissä, joten itse annetaan jollekulle toiselle jolta on nappinsa saanut.
Ameriikan puolelta tuli minulle siis tuo erinomainen, erinerinomainen hilparimies, josta voisinkin linkittää kuvan tai pari jossain vaiheessa, ja itse lähetän konffatun Holtini (jäi siis blisteristä yli, josta otin käyttöön lähinnä lady Aiyanan velhoksi armeijaani) erään amerikkalaisen kaiffarin Marienburgarilaisarmeijan jatkoksi. Tyhmää sinänsä, että ongelmista johtuen sain tietää lopullisen kohteeni vasta viikko sitten (aiempi tiputtautui leikistä), enkä tuon aloitettuani enää ruvennut korjailemaan kämmiä, jonka huomasin; ZeroTwentythree nimimerkillä kulkevan kohteeni armeija on canhoja Foundryn ja muiden valmistajien napeista koottu, ja näin ollen GW:n nykylinjaa pienempi skaalassaan, ja Holt taas GW:n vastaavia vähän isompi, ja armeija on hyvin historiallisesti korrekti kun taas omani on korkeampaa fantasiakulttuuria. Mut minkäs teet. :)
Tällaista siis Warhammer-Empiren puolella. Hassu meininki niillä siellä!